Úvodní stránka
Jak sbalit holku či kluka ?
Seznamka
Poprvé na rande
Jsi romantik ?
Opravdu rozchod ?
Zpovědnice dívek
Zpovědnice chlapců

Přidej k  oblíbeným 
Zpět na úvod 

Doporučujeme navštívit :
Básničky
Fretky
Činčily
Britská modrá kočka
Trapasy
Egypt
 
 

 


 


Psychický teror a jiné hlouposti ?
Bombardovat telefonáty, začít sledovat, psát denně zamilované dopisy, pomlouvat, dělat scény, začít s někým z přátel, aby žárlil/a - NE ! Tímto dosáhneš jedině toho, že se zprotivíš. Koncentruj raději svou energii na posílení sebevědomí a své hrdosti !!!
 
 

 
Je konec ...
 
Jak jen to říct ? V žádném případě nespoléhej na kamarády, ať od Tebe vzkážou, že je konec. V dnešní době, kdy má snad každý svůj mobil je vůbec nejtrapnější poslat smsku "Chci to ukoncit". Odpovídat na domluvené schůzky tím, že "nemám čas, promiň" nebo "je mi špatně" či "chci být s kamarády, dnes to nepůjde" ... je to trapný ! Naopak je 100% pro oba dva nejlepší si o tom promluvit. Říct do očí, co Tě k tomuto rozhodnutí dovedlo, a říct to upřímně.
 

 

 
Zůstat přáteli ?
 
Mnohým párům se podaří po ukončení vztahu vybudovat opravdové přátelství. K tomu ale musí mezi vámi existovat absolutní upřímnost, neboť největší nebezpečí spočívá v tom, že se do sebe opět zamilujete ... Přáteli se můžete stát, až když oba překonáte váš vztah. Nabízet přátelství, ikdyž stále miluješ jeho/ji bude pro tebe pouze zraňujicí !!!
 
 

 
Dát to znovu dohromady ??
 
1 - Přemýšleli jste často o stejných věcech ?
 2 - Uměli jste problémy řešit společně ?
 3 - Respektovali jste jeden druhého, jaký je?
 4 - Mohli jste spolu mluvit o všem ?
 5 - Byli jste tu vždy jeden pro druhého ?
 6 - Dotýkali a líbali jste se často, ikdyž nešlo o sex ?
 7 - Uměli jste společně snít ?

 

 - Pokud upřímně odpovíš na všechny otázky ANO, máš velkou šanci dát to dohromady !
www.postovni-schranky.ic.cz
 - Vyhledej ho/ji, aby ste si mohli promluvit - ale opatrně na to.
 
 
 
 

 
Nechte si poradit a poučte se ...
 
Snad žádný člověk nebyl během svého života ušetřen nešťastné lásky, bolestného rozchodu či jiných podobných „srdečních“ záležitostí. Normálně by se v takovém případě hovořilo o epidemii. Lékařská věda však tento výjimečně špatný duševní stav vůbec nebere na vědomí. Přitom následky nešťastné lásky jsou poměrně dramatické, v některých případech mohou dokonce vést k závažným zdravotním problémům, někdy i k sebevraždě. Nezřídka se z médií dozvídáme, že postižený člověk před sebevraždou zabil celou rodinu včetně dětí.
 
 
 
 

 
Příčiny
 Příčiny jsou zpravidla zcela jednoznačné a obecně známé. Postiženými mohou být heterosexuálové stejně jako homosexuálové, staří nebo mladí, bohatí či chudí. Problémy nemusí být vždy způsobeny rozchodem nebo ztrátou partnera. Existuje mnoho případů, kdy se člověk zamiloval do druhého, aniž by vlastně došlo k nějaké formě vztahu. Objekt lásky se mnohdy o chovaných citech ani nedozví. Takový nenaplněný vztah může leckdy vést až k psychoteroru a obtěžování lásku neopětujícího člověka. Někdy může jít i o nenaplněnou lásku dítěte k rodičovi nebo k sourozencům.
www.egypt-dovolena.ic.cz
 
 Tento pocit lásky je často natolik silný, že překrývá veškeré racionální jednání. Nezúčastněný pozorovatel pak je svědkem zdánlivě nepochopitelného chování, jako je například obětavost či oddanost. Pokud je tento pocit opětován, bývá často spojen s pocitem nesmírného štěstí, vnitřní a vnější spokojenosti, jakož i velkou vyrovnaností. Mnohdy je láska k jinému člověku pro třetí osobu nepochopitelná, neboť leckdy zcela ignoruje rozdíly věku, vzdělání a sociálního postavení.
 
 Láska však může vedle těchto pozitivních projevů mít i naprosto destrukční účinky. V takovém případě lze hovořit o chorobné lásce. Většinou je láska spojena s intenzivní sexualitou. Odepírá-li jeden druhému svou lásku, bývá opuštěný jedinec téměř vždy postižen projevy nešťastné lásky.
 
 

 

 
Příznaky
 Reakce na ztrátu lásky blízkého člověka nebo od začátku nenaplněné vášně je velmi rozdílná — od lehkých forem krátkého charakteru až po dlouhodobý pocit beznaděje. V ojedinělých případech nejsou někteří lidé schopni ztrátu partnera překonat do konce života. Týká se to hlavně starších lidí.
 
 
 
 

 

 Člověk trpící nešťastnou láskou vykazuje závažný, někdy až fatální pokles výkonnosti, a to ve všech odvětvích lidské činnosti. Některé typické symptomy:

 >> zájem o ostatní lidi je extrémně malý
 >> nechutenství
 >> postiženou osobu nic nebaví a netěší
 >> lidé se stahují sami do sebe a vyhýbají se kontaktu s ostatními
 >> svět se jeví pustý, prázdný a šedý
 >> úbytek na váze
 >> nespavost a probdělé noci
 >> strach z budoucnosti
 >> deprese nebo dokonce agresivní chování
 >> neurózy
 
 
 

 

 Terapie

 Normálně člověk tento stav překoná sám za několik měsíců. Pokud tomu tak není, existuje řada pravidel a návodů, které lze s úspěchem aplikovat:
 >> opuštěná osoba by se měla za každou cenu vyhýbat kontaktu s bývalým partnerem
 >> v žádném případě nechodit kolem bydliště ex-partnera
 >> netelefonovat bývalému partnerovi, a to ani v případě, že s ním nechceme hovořit
 >> neshánět informace o nové přítelkyni/novém příteli ex-partnera
 >> vyvarovat se kontaktu s příbuznými a známými bývalého partnera
 >> vyhledávat kontakt s jinými lidmi
 >> hledat rozptýlení www.trapasy.ic.cz

 >> jet na dovolenou se známými a kamarády
 >> v žádném případě se neuchylovat k požívání drog a alkoholu
 >> v případě nutnosti změnit zaměstnání
 >> pokud nic nezabere, přestěhovat se do jiného města
 
 Zkušenosti bohužel ukazují, že tato opatření mají většinou jen krátkodobý účinek. Skutečné překonání nešťastné lásky přinese buď čas, nebo nový partner. Pokud se člověk se ztrátou lásky nevyrovná ani po delším čase, měl by vyhledat odborného lékaře, psychoterapeuta nebo psychologa.
 
 
 
 
 

 Prognóza

 
Nešťastnou lásku lze vidět i z pozitivního hlediska. Život bez proher, ztrát nebo bolesti jen zřídka vede k životní zralosti a moudrosti. Postupem času přejde i ta největší láska. Horší to je ve vyšším věku, neboť zde jsou objektivní podmínky pro nový začátek podstatně obtížnější. Pokud se někdo není schopen z nejrůznějších důvodů vyrovnat s rozchodem, trpí pak celý život a nedokáže navázat nový vztah. Mnozí vidí řešení své bezvýchodné situace v sebevraždě. A za to žádná láska rozhodně nestojí. 

 

 
  
  
 

 © Lukáš SIMON. All rights reserved.
 
BEZ SOUHLASU JE ŠÍŘENÍ OBSAHU TĚCHTO STRÁNEK ZAKÁZÁNO !
 

            
   Spolupracující weby

schránky - výroba  a prodej Bazar Dovolená Egypt Tunisko Trapasy Básničky Moje láska
 Výklad snů Internetové vyhledávače SK Nepoměřice Deprese Vojta Kotek Rafťáci ║ Superstar
Recenze hotelů Recenze autobazarů Výdělek na internetu
Vyvolení RZ Hobby Nerez schránky

Sponzoruje SuperLink.cz

optimalizace PageRank.cz